Ekologiczne Gospodarstwo Pszczelarskie
Na Podkarpaciu
„EKO BAŁON”
Miód na śniadanie - energia na cały dzień!
Aktualnie dostępne są:
-
miód leśny
-
miód ze spadzi jodłowej
-
miód wielokwiatowy
-
propolis
-
pierzga w miodzie (20% zawartości pierzgi)
-
pyłek kwiatowy
Krzysztof i Marta Bałon
ul. I. Łukasiewicza 9
38-455 Nizna Łąka
Miód leśny
Zbierany jest z nektaru kwiatów i ziół podkarpackich lasów i polan. Smakuje wybornie panaceum na wielorakie dolegliwości. Często wzbogacony jest dodatkiem spadzi, która dodaje mu szczególnej wykwintnosci, zawiera bogaty zestaw składników kompleksowo oddziaływujacych na organizm człowieka.
Miód wielokwiatowy
Pochodzi z nektaru zbieranego przez pszczoły z różnych roslin uprawnych, łąkowych, leśnych i górskich. Ma barwę od jasno kremowej do herbacianej. Zapach i smak różny w zalezności od składu nektaru. Posiada znakomite właściwości profilaktyczne i regenerujace. Stosowany jest szczególnie w schorzeniach alergicznych. Najlepszy na: drogi oddechowe, choroby naczyń krwionośnych, wyczerpanie fizycznei psychiczne.
Miód spadziowy
Ma ciemną barwę, nawet do czarnej z odcieniami: szarym, zielonym po paletę brązu. Jest łagodny, mało słodki, z posmakiem żywicznym. Wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne, moczo- i żółciopędne oraz dezynfekujące. Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Stosowany jest w schorzeniach górnych dróg oddechowych oraz w stanach zmniejszonej odporności. Miód ten podawany jest również w przypadku chorób stawów, skóry, serca, układu krążenia, a także dróg żółciowych.
pierzga w miodzie
Powstaje w komórkach plastra pszczelego, ze zmagazynowanego tam przez pszczoły pyłku kwiatowego. Posiada właściwości odżywcze, antybakteryjne i odtruwajace. Odnawia tkankę wątrobową. Szczególnie polecana jest w leczeniu stanów chorobowych jelit, anemii, chorobie nadciśnieniowej, braku łaknienia, w stanach wyczerpania, zmęczenia, w chorobach układu nerwowego. Bardzo dobre efekty daje stosowanie pierzgi w chorzeniach wieku starczego, łuszczycy oraz zaburzeniach wzroku. Jest niezwykle skuteczna w walce z przerostem gruczołu krokowego, systematyczne zażywanie zapobiega lub łagodzi skutki choroby.
pyłek kwiatowy
To męskie komórki rozrodcze, produkowane przez kwiaty i przynoszone do ula przez pszczoły w postaci obnózy. Jest to białkowy środek spożywczy i leczniczy, odnawiający uszkodzone i starzejące się komórki organizmu ludzkiego. Pyłek kwiatowy leczy miażdżycę, stany pozawałowe, zaburzenia krążenia obwodowego, nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość, schorzenia gruczołu krokowego, schorzenia nerwowe i psychiczne, zaburzenia starcze, stany wyczerpania. Zawiera w swoim składzie aminokwasy egzogenne oraz biopierwiastki.